DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Smutná zpráva

Vítejte na stránce turistiol.wbs.cz v sekci Smutná zpráva

 

Zemřel Petr Radoch, bývalý předseda turistů

 

7. ledna 2023 po těžké nemoci nás opustil dlouholetý předseda a Zasloužilý člen turistického klubu Ing. Petr Radoch.

Je to ta nejhorší zpráva, kterou můžete dostat. Jedna taková přiletěla na mobil brzy ráno první sobotu v roce 2023. „Petr dnes v noci svůj boj se zákeřnou nemocí prohrál.“ Ano, je to šílené – zemřel Petr Radoch – kamarád, spolužák, dobrý chlap. Ještě na začátku loňské zimy běžkoval v Jeseníkách. Hory miloval.  Několik let byl předseda turistiky v naší Lhotě.

 

Za turisty se s Petrem rozloučil 11. ledna 2023 ve smuteční síni v Mařaticích předseda TK Pavel Žajdlík.

Tady je jeho smuteční řeč:

Nejsmutnější je chvíle, kdy se ze všech hezkých okamžiků stane pouhá vzpomínka…

Vážená zarmoucená rodino, vážení smuteční hosté,

chtěl bych krátce za turistický klub Ostrožská Lhota vzpomenout na prima člověka, našeho kamaráda Petra Radocha.

Petr byl ve výboru turistiky od jejího obnovení v roce 1994 nejdéle, nepřetržitě 20 let. Nejdříve jako pokladník, pak místopředseda a předseda. Za svoji obětavou práci pro turistiku mu bylo roku 2013 uděleno ocenění - Zasloužilý člen. Zanechal svým klidem a rozvahou, přátelskou povahou nesmazatelnou stopu v našem klubu i v našich srdcích.

Když nás opustí člověk, který tu ještě měl být, klademe si otázku PROČ. Petr přece vedl zdravý život, aktivní pohyb byl součástí jeho životního stylu. Stačil ale jeden rok a těžká nemoc převrátila život jemu i rodině a předčasně ve věku nedožitých 60 let jej ukončila.

Petře, děkuji Ti za vše, co jsi pro turistiku i obec udělal a loučím se s Tebou jménem všech turistů i jménem svým. Navždy zůstaneš v našich vzpomínkách.